טיפול ותחזוקה שוטפת להליכון ביתי | הליכון בחדר כושר

טיפים לתחזוקה שוטפת של הליכון כושר

פעולה חשובה של תחזוקה למכשירי ספורט על מנת לשמור על חיי רצועת הריצה הינה שימון הליכון עם ספריי סיליקון להליכון / שמן סיליקון להליכון. חשוב לשמן אותו היטב לאחר כל 15 שעות עבודה. רצוי כמובן לבצע שימון להליכון עם ספריי סיליקון להליכון שהוא איכותי וברמה גבוהה אשר יאריך באופן משמעותי את חיי רצועת הריצה של ההליכון.

אז איך מבצעים שימון להליכון?

  • שימון הליכון יש לבצע אחת ל 15 שעות עבודה של המכשיר באמצעות שמן סיליקון להליכון / ספריי סיליקון להליכון
  • יש לכבות את המכשיר לגמרי או להוציאו משקע החשמל
  • להרים את הרצועה עם יד אחת כלפי מעלה ועם היד השנייה לרסס  ספריי סיליקון להליכון באופן שווה לאורך כל המסלול במשך כ 15 שניות בצד שמאל
  • יש לחזור על פעולה זאת גם בצד  ימין.

טיפול ותחזוקה שוטפת להליכון ביתי

לאחר מכן יש לחבר את מכשיר ההליכון לשקע החשמל להגביר את המהירות ל 4 קמ”ש לעלות על מסלול הריצה ולעשות הליכה על  כל שטח ההליכון על מנת ששמן הסיליקון יוכל להיספג לתוך רצועת הריצה.

מומלץ ללכת כמה דקות על מנת שהשמן להליכון יתפזר וגם בכדי להתרגל לתחושה החדשה יתכן ויהיה שינויי. וההליכה תורגש  חלקה רכה ונעימה יותר.

מתי כדאי להיעזר בטכנאי הליכונים?

תיתכן אפשרות בו פעולת השימון עם ספריי סיליקון להליכון / שמן סיליקון להליכון, תיצור מצב שרצועת ההליכה תהיה חלקה מידי בחלקה העליון מה שמצביע על בלאי של הרצועה. במצב כזה מומלץ להיוועץ אם איש מקצוע ובמידת הצורך להזמין טכנאי הליכונים להחלפת הרצועה ובדיקת המכשיר.

קראו גם על תחזוקה לאופני כושר

פעולת שימון הליכון בצורה נכונה, התמדה והקפדה על עקרון זה הופכת את רצועת הריצה לאלסטית יותר, חלקה יותר ומורידה את אחוז החיכוך בין הרצועה למשטח הריצה שמתחת. טיפול באמצעות שמן להליכון מאריך באופן משמעותי את חיי הרצועה וכמו כן את  חיי המנוע שמתאמץ פחות בעקבות שימון ההליכון.
 
בהצלחה!
טיפול ותחזוקה שוטפת להליכון ביתי | הליכון בחדר כושר
סגירת תפריט
Made with
GS ❤
דילוג לתוכן