טרדמיל תיקון הליכונים

ריח שרוף מהליכון – מהן הסיבות ומה ניתן לעשות?

כאשר מריחים ריח שרוף מהליכון הדבר הראשון שיש לעשות הוא כמובן לרדת ממנו,  להפסיק את פעולתו ולהתחיל להבין מה בעצם הסיבה לכך. כפי שתבינו מייד, בחלק מהמקרים ניתן לטפל לבד אך כאשר אין כך הדבר, חשוב מאוד להזמין טכנאי הליכונים בהקדם ובינתיים לא להתאמן על המכשיר.

ריח שרוף מההליכון בגלל שהרצועה לא מכוונת

המקרה היותר פשוט שבגללו יש ריח שרוף מהליכון הוא בגלל שהרצועה שלו לא במקום. רצועת ההליכון אמורה להיות במרכז המשטח. במידה והיא נוטה לצדדים, היא יכולה להשתפשף עם המסילות שתוחמות אותה, מה שגורם לחימום יתר גם אם מצב השימון תקין ולגרום להופעת ריח שרוף. קל מאוד למרכז את הרצועה, פשוט הסתכלו במדריך למשתמש של ההליכון שלכם.

ריח שרוף מהליכון בגלל שהוא לא משומן כמו שצריך

השימוש בהליכון מתבצע על גבי רצועה שמסתובבת על גבי משטח. עצם הסיבוב עצמו, לרבות המשקל של המתאמן במרכז ההליכון, חושפים את הרצועה להתפתחות תנאי חום גבוהים עקב החיכוך שנוצר. מניעת חיכוך יתר מבוצעת על ידי שימוש בתכשיר שימון ייעודי לרצועות של הליכונים, על בסיס סיליקון איכותי. במידה ולא משמנים לפי הוראות היצרן, הרצועה עשויה להתחמם יותר מידי ואז מופיע ריח שרוף בעת פעולת ההליכון.

חשוב להדגיש שאם רכשתם הליכון איכותי זה לא יקרה כל כך מהר. רצועה להליכון York, למשל, לא תעלה ריח שרוף בתדירות גבוהה גם אם היא לא משומנת. אבל בבוא העת, כל רצועה שאינה משומנת דיו צוברת אבק, מתחככת עם המשטח ומתחממת יתר על המידה. הריח יהיה של גומי שרוף.

ריח שרוף מהליכונים בגלל שהמנוע שלהם מתחמם

המקרה החמור ביותר שבגללו מופיע ריח שרוף מהליכון הוא בגלל בעיה במנוע שלו. הליכונים אומנם עובדים עם מנועים חשמליים חזקים שידועים ביכולת העבודה שלהם לאורך זמן, גם בעומסים גדולים במיוחד מבלי להתחמם, אך ככל שהזמן עובר, החלקים המכאניים במנוע בכל זאת נשחקים ויכולים להתחמם ביתר. אז אם יש לכם את ההליכון כבר כמה שנים ואתם מגיעים להישגי הליכה וריצה מאוד נאים, בהחלט ייתכן ששחקתם את המנוע של המכשיר. במידה ולא תטפלו בבעיה ותתעלמו ממנה, לא רק שתסבלו מריחות שרופים אלא בסופו של דבר גם מתקלות חמורות יותר. למשל, כאשר הליכון נתקע ולא מגיב בכלל, זה בדרך כלל קשור לבעיה במנוע.

ריח שרוף מהליכון בגלל בעיה חשמלית כלשהי

להליכונים יש מנגנוני פעולה שונים שכוללים חלקים מכאניים (למשל, רצועה), מנוע וכמובן חשמל שמפעיל אותו ואחראי על התצוגה האלקטרונית. קצר במכשיר או חיווטים שהבידוד בהם נפגע והם נוגעים בפלסטיק – כל אלו עשויים להסתכם עם ריח שרוף מהליכון. מאחר ובמצב שכזה קיים סיכון של התחשמלות מהמכשיר, אם אתם שמים לב שמקור הריח הוא מהתצוגה האלקטרונית שלו והלחצנים השונים, הזמינו טכנאי באופן מיידי.

ריח שרוף מההליכון בגלל בעיה בשקע החשמל

ישנם מקרים שבהם הריח השרוף מקורו כלל לא מההליכון עצמו. אחד המקרים הנפוצים הוא שקע חשמל תקול שזקוק להחלפה בדחיפות. כאשר השקע פגום ומתחיל ריח של שרוף, הדבר עלול לגרום בסופו של דבר לקצר ולפגוע במכשיר בצורה קשה. לכן חשוב מאוד לשים לב מהיכן מגיע הריח ובהתאם לכך לפעול.

כשיש ריח שרוף מהליכון מזמינים טכנאי

מאחר ותקלה של ריח שרוף בהליכון יכולה להיות גם חמורה ומסוכנת למשתמש ולהליכון, אנחנו ממליצים לכם ליצור קשר עם טכנאי כאשר תופעה כזו מתרחשת. תיקון הליכון על ידי איש מקצוע מנוסה יכול להתבצע בקלות והוא גם ידע להסביר לכם כיצד להימנע מהתקלה בעתיד. כאשר אתם פונים לטרדמיל, טכנאיי החברה יוכלו להגיע אליכם במהירות ובמרבית המקרים לטפל בתקלה אצלכם בבית, מבלי שתצטרכו לבזבז יום אימונים אחד.

Picture of טרדמיל - תיקון הליכונים
טרדמיל - תיקון הליכונים

יוני טכנאי הליכונים בעל ניסיון וותק של מעל 20 שנים , מבצע תיקון הליכונים בכל הארץ. מומחה לתיקון הליכונים, הגעת טכנאי לבית הלקוח חלקי חילוף לכל סוגי מכשירי כושר.
שרות עם אחריות מלאה | טכנאי הליכונים מומלץ | תיקון הליכונים במרכז ובכל הארץ | החלפת רצועות בהליכונים | מאות ביקורות חיוביות של לקוחות מרוצים

עיקרי הנושאים בכתבה
עוד בנושא: