טרדמיל תיקון הליכונים

שימון הליכון – מדוע הפעולה חשובה

שימון ציוד כושר

כל בעלים של חדר כושר יודע שיש מספר דברים שצריכים להיראות לעין עבור הלקוחות שלנו על מנת שחדר הכושר אותו אנו מנהלים יתפס בתור חדר כושר מקצועי ואיכותי. במציאות של היום ישנם הרבה מאוד חדרי כושר, בעיקר במרכזי הערים, כאשר חלקם שייכים לרשתות גדולות, חלקם לרשתות קטנות יותר וחלקם אינם שייכים לרשתות כלל ופועלים באופן פרטי ועצמאי. ולכן כדאי להקפיד על תחזוקה נאותה של מכשירי הכושר, החל מביצוע שימון הליכון בזמן וגם טיפול בתקלות גדולות יותר.

הדבר אומר שהתחרות על כל מתאמן איננה פשוטה כלל וכלל. כלומר, ברגע שהלקוחות שלנו לא מרוצים ממשהו בחדר הכושר שלנו הם יכולים לבטל את המנוי שלהם וברגע אחד למצוא חדר כושר חלופי שיענה על הדרישות שלהם.

לעיתים לקוחות יכולים להיות לא מרוצים מהזמינות הנמוכה של המכשירים וריבוי המתאמנים בחדר הכושר, לעיתים הם יכולים להיות לא מרוצים מהמחיר אך סיבה שבגינה הם יכולים לעזוב אותנו ונמצאת רק בידיים שלנו היא התחזוקה של חדר הכושר.

שימון ציוד כושר

מה כוללת תחזוקה של חדר כושר?

התחזוקה של חדר כושר כוללת מגוון רב של פעולות אותן עלינו לבצע באופן שוטף על מנת לשמור על חדר הכושר שלנו מבלאי אך בעיקר כדי שיהיה למתאמנים נוח לבצע את האימון שלהם.

דבר מאוד חשוב שיש לבצע הוא שימון הליכון כאשר אנו מדברים במקרה הזה על מכונות הכושר. קודם כל, זהו ציוד שעשוי מברזל ועלול לצבור קורוזיה וחלודה עם הזמן במידה ולא נטפל בו ונזניח אותו.

שנית, זהו ציוד שמשתמשים בו בתדירות מאוד גבוהה ויש ימים או שעות שלציוד הזה כלל אין מנוחה בשעות העומס ועל כל הצירים, והגלגלים להיות משומנים היטב על מנת להבטיח תנועה חלקה של כל רכיבי המכשיר.

במידה ולא נבצע שימון לציוד כושר המתקנים עלולים לצבור בלאי טבעי בצורה מהירה הרבה יותר ובמקרים חמורים יותר אך לגרום לנזק או פציעה של מתאמן בזמן השימוש. פעולת תחזוקה נוספת היא שמירה על הניקיון בחדר הכושר ובאזור המלתחות.

עלינו לדאוג תמיד לסביבת עבודה נקייה באזור המתקנים והמשקולות, אך בעיקר באזור המלתחות והמקלחות בכדי לתת למתאמנים תחושה נעימה לאחר האימון בזמן המקלחת והחלפת הבגדים כאילו הם מתקלחים במקלחת הביתית שלהם.

באותו נושא

מי מבצע פעולות אחזקה כמו שימון הליכון?

אנו יכולים לבצע את פעולות האחזקה השוטפת בעזרת העובדים שלנו שכל תפקידם הוא לדאוג לתחזוקה של חדר הכושר. שימון הליכון ניתן לבצע לאחר הדרכה קצרה מהחברה ממנה נרכשו המכשירים או באמצעות חברות אחזקה מיוחדות הדואגות לשימון לציוד הכושר שלכם אחת לזמן מה.

שימוש בחברה חיצונית יחסוך לכם כסף של אחזקת עובדים ויבטיח לכם שהפעולה תבוצע באופן מקצועי ביותר. מבחינת ניקיון תוכלו להעסיק כמובן עובדים משלכם או שתוכלו לשכור שירותים של חברת ניקיון על פי הצורך.

 

שימון הליכון – מדוע זה חשוב?

שימון הליכון שגרתי, תורם באופנים החשובים הבאים:

  • הבטחת פעולה חלקה – המכשיר עצמו יעבוד בצורה החלקה ביותר. היבט זה, חשוב עבור חוויית השימוש במכשיר. בעסקים, הוא תורם גם לתדמית המקצועית.
  • הארכת חיי הרצועה – רצועת ההליכון עובדת בעומס רב ומתמיד. השמן מסייע לה לשמור על גמישות וגם לצמצם בלאי, עקב חיכוך במשטח שמתחתיה.
  • הארכת חיי המנוע – תודות לשימון הליכון, המנוע של ההליכון יצטרך להתאמץ פחות. זו היא נקודה משמעותית במיוחד, מאחר שמנועים הם רכיבים יקרים יחסית.

 

איך לשמן הליכון – התדירות הדרושה

שאלה חשובה, היא מתי מומלץ לשמן את ההליכון? המלצות של מומחים עשויות להיות שונות מעט ותמיד כדאי לבדוק את הנחיות יצרן הדגם. כללית, מומלץ לשמן הליכון לכל הפחות במצבים הבאים:

  • לפני שימוש ראשון – לאחר שרכשתם הליכון, אל תניחו כי שימון הליכון כבר בוצע על ידי היצרן ולכן הכול בסדר. שמן מתייבש עם הזמן וכדאי להניח, שעבר לא מעט זמן מאז שהמכשיר יוצר ועבר שימון.
  • לפי שעות עבודה – לאחר כל 10 עד 15 שעות עבודה.
  • שימון הליכון חודשי – אחת לחודש, אם ההליכון לא בשימוש רב.

 

ספריי שימון הליכון ועוד

התשובה לשאלה איך משמנים הליכון, מתחילה עם הציוד שדרוש לכך. מדובר בפרטי ציוד בודדים ופשוטים למדי. זה יכול להיות ספריי שימון הליכון עם קשית או נוזל שימון עם מזרק. עשויים להיעזר לשם כך גם בכפפות. ציוד מסוג זה זמין במקומות רבים ובמחיר נמוך יחסית.

 

איך משמנים הליכון בפועל

את ההליכון יש לשמן מתחת רצועת ההליכה, בינה לבין הקרש שמתחתיה. תהליך שימון הליכון מתבצע משני צידי הרצועה, לכל אורכה. לאחר מכן יש להפעיל את ההליכון למשך 15 דקות בערך, לשם פיזור השמן. זאת, תוך כדי הליכה על המכשיר.

 

שמן להליכון – מה מותר ומה אסור?

באיזה שמן יש להשתמש? שמן להליכון צריך להיות שמן ייעודי למטרה זו, שהוא למעשה שמן סיליקון 100 אחוז. אסור לשמן בחומרים אחרים, בין אם זה שמנים מסוגים אחרים או WD40. כמו כן, מומלץ מאוד שלא להזניח את שגרת השימון ובמיוחד, שלא להתעלם מסימני בלאי או תקלה, כגון ריח של "משהו שרוף". זאת, מאחר שהם נוטים באופן טבעי להחמיר עם הזמן. מוטב ומשתלם הרבה יותר, לתחזק כראוי ולטפל בחריגות בשלב מוקדם.

 

שימון הליכונים לשם שימור ההשקעה

בין אם לומדים איך לשמן הליכון לבד או נעזרים לשם כך באנשי מקצוע, זו היא פעולה קלאסית של שימור השקעה בציוד. שימון הליכון תורם לשמירה על אורך חייו, שהוא פעמים רבות מוצר כושר יקר יחסית. הליך שימון הליכון מהיר ופשוט למדי, כך שמדובר בפעולה כדאית ומשתלמת מאוד.

אנחנו בחברת טרדמיל אשר מעסיקים טכנאי הליכונים נשמח לעזור לכם לבצע כל תחזוקה של מתקני חדר הכושר שלכם החל משימון ועד תיקון הליכונים.

Picture of טרדמיל - תיקון הליכונים
טרדמיל - תיקון הליכונים

יוני טכנאי הליכונים בעל ניסיון וותק של מעל 20 שנים , מבצע תיקון הליכונים בכל הארץ. מומחה לתיקון הליכונים, הגעת טכנאי לבית הלקוח חלקי חילוף לכל סוגי מכשירי כושר.
שרות עם אחריות מלאה | טכנאי הליכונים מומלץ | תיקון הליכונים במרכז ובכל הארץ | החלפת רצועות בהליכונים | מאות ביקורות חיוביות של לקוחות מרוצים

עיקרי הנושאים בכתבה
עוד בנושא: