טרדמיל תיקון הליכונים

הליכון מרעיש – הסיבות והדרכים לתקן

מעבר לעובדה שמדובר במכשיר מעולה לפיתוח הכושר הגופני וסיבולת הלב-ריאה, הרי שהיתרון הבולט של ההליכון הוא שניתן להשתמש בו בנוחות הביתית, מתי וכמה שרק רוצים, כל המשפחה. ברוב הזמן, השימוש בו הינו מאוד שקט כך שהוא לא ממש מפריע לשאר דיירי הבית להמשיך בשגרת חייהם כאשר אחד מהם מתאמן. אך כאשר מתרחשת תקלה כלשהי, הוא בהחלט עשוי להרעיש ומחייב את פתרון המצב. מאליו סיבות הליכון מרעיש ומהי הדרך הנכונה לטפל בכך? הנה התשובות.

הליכון מרעיש – ממה זה יכול לנבוע?

ראשית כל, חשוב מאוד לציין – עד כמה שההליכונים החדישים של ימינו שקטים, כולם ללא יוצא מן הכלל עדיין מפיקים רעש כלשהו שתלוי בין היתר גם בטכניקת הריצה של המתאמנים, שכן ישנם כאלו שרצים עם פחות או יותר הפעלת לחץ על המשטח. בכל אופן, ניתן לציין שלוש סיבות עיקריות שבגללן הליכון מרעיש:

  • רצועה רופפת – כאשר הרצועה אינה מתוחה נוצרת מעין "בטן" שגורמת למרווח גדול מדי בינה לבין משטח ההליכון, מה שגורם לרעשים בעת הנחיתה של הרגליים בזמן ריצה.
  • חוסר שמן – בזמן השימוש בהליכון נוצר חיכוך בין הרצועה לבין המשטח משתחתיה, מה שמוביל להיווצרות של חום. על מנת למנוע חימום יתר, חשוב מאוד לשמן את הרצועה באמצעות תכשיר מיוחד על בסיס סיליקון. תכשיר זה גם מונע היווצרות של רעשים, שכן חיכוך רב יותר משמעותו הפקת רעש חזק יותר מההליכון.
  • חוסר איזון – במידה וההליכון אינו מאוזן הוא "רוקד" על הרצפה וגורם לרעשים.

כפי שניתן להבין, כאשר הליכון מרעיש, לרוב ניתן לטפל בכך באופן עצמאי ומבלי שיש צורך להזמין טכנאי הליכונים. תמיד ניתן למתוח את הרצועה לפי הוראות היצרן, לתחזק את הרצועה עם שמן ייעודי ולפלס את ההליכון באמצעות אמצעי היישור המובנים בו כדי שלא ינוע בזמן השימוש.

מתי בכל זאת צריך להזמין איש מקצוע?

ישנם מספר מקרים שבהם לא ניתן לטפל לבד במצב בו הליכון מרעיש ויש להזמין טכנאי מקצועי. הנה מספר דוגמאות לכך:

  • מתיחת הרצועה לא עוזרת – רצועה ניתן למתוח עד לגבול מסוים. לאחר זמן מה, כתלות במידת השימוש והתחזוקה, היא מאבדת מהאלסטיות שלה ואינה ניתנת למתיחה. במצב כזה גם ניסיונות מתיחה לא יבטלו את הרעש ויש להזמין שירות להחלפה של הרצועה. בין אם מדובר על רצועה להליכון York, Vo2 או כל דגם אחר, טכנאי מנוסה אמור לדעת לבצע זאת. חשוב מאוד לציין שבמידה ומדובר ברצועה שכבר ישנה מאוד, בלויה או שאינה מתוחזקת, הדבר יכול לגרום גם למצב שבו הליכון נתקע לגמרי ולא רק מרעיש.
  • הרעש הוא מהמנוע – הקשיבו היטב למקור הופעת הרעש. אם מדובר בקולות שמגיעים מכיוון המנוע, הפסיקו מיד את השימוש במכשיר והזמינו טכנאי. ייתכן כי מדובר בחפץ זר שמצא את עצמו בתוך המנוע וגורם לרעש, אך גם ייתכן שמדובר בבעיה מורכבת יותר שמחייבת תיקון נרחב ומקצועי יותר, כגון החלפת רצועת מנוע.
  • בולמי זעזועים שחוקים – אם ההליכון שלכם מרעיש רק כאשר אתם משתמשים בו ולא מרעיש כאשר הוא עובד מבלי שאתם עליו, ייתכן כי מדובר בבעיה של בולמי זעזועים תקולים.

בעיית הליכון מרעיש פותרים עם טרדמיל

הזמנת טכנאי יכולה לפתור את כל התקלות הללו. במקרים מסוימים, העבודה של הטכנאי יכולה להסתכם במספר פעולות של רבע עד חצי שעה בלבד ובמקרים אחרים מדובר בעבודה הרבה יותר כוללת שמחייבת פירוק והרכבה של ההליכון עד חלקי המנוע שלו. כאשר אתם מתקשרים עם טרדמיל אתם יכולים להיות בטוחים שהתקלה תטופל במהרה אצלכם בבית  ושיחזירו את ההליכון שלכם לכשירות עוד באותו היום, כך ששגרת האימונים שלכם תוכל להמשיך ולהתקיים בשקט מופתי.

Picture of טרדמיל - תיקון הליכונים
טרדמיל - תיקון הליכונים

יוני טכנאי הליכונים בעל ניסיון וותק של מעל 20 שנים , מבצע תיקון הליכונים בכל הארץ. מומחה לתיקון הליכונים, הגעת טכנאי לבית הלקוח חלקי חילוף לכל סוגי מכשירי כושר.
שרות עם אחריות מלאה | טכנאי הליכונים מומלץ | תיקון הליכונים במרכז ובכל הארץ | החלפת רצועות בהליכונים | מאות ביקורות חיוביות של לקוחות מרוצים

עיקרי הנושאים בכתבה
עוד בנושא: