תיקון והחלפה של מנועים להליכונים

אין ספק כי המנוע הוא החלק החשוב ביותר בהליכון והלב הפועם שלו, ושתפקודו התקין הינו קריטי לכך שתוכלו להנות מההליכון שלכם בצורה המיטבית והבטוחה ביותר. כמו כל מכשיר חשמלי ומכני, גם מנועים של הליכונים יכולים להתקלקל מדי פעם, ותיקון או החלפה שלהם הינה פעולה הכרחית לכך שתוכלו לשוב ולהשתמש בהליכון שלכם. אם ההליכון שלכם עושה קצת בעיות או שהוא לא עובד בכלל, יכול מאוד להיות שקיימת תקלה במנוע.

סיכמנו עבורכם את כל מה שתצטרכו לדעת על החלפה ותיקון של מנועים להליכונים.

מתי צריך לתקן או להחליף מנוע בהליכון?

ראשית, חשוב להבהיר שלא כל תקלה בהליכון בהכרח אומרת שיש צורך לתקן או להחליף את המנוע. הדבר הראשון שנרצה לעשות כשניתקל בבעיות עם ההליכון שלנו, הוא לברר מהיכן נובעת הבעיה ומה צריך לעשות כדי לסדר אותה. הסימנים העיקריים המצביעים על כך שיש צורך בתיקון או החלפה של מנוע ההליכון הינם:

  • פעולות בלתי סדירות: אם אתם שמים לב שההליכון שלכם פועל באופן לא סדיר, כנראה שיש לכם בעיה במנוע ההליכון. נזהה פעילות בלתי סדירה של המנוע דרך "קפיצות" במהירות, חוסר יכולת להגיע למהירויות מסוימות או תנועה לא חלקה של הרצועה. תקלות מסוג זה נגרמות כתוצאה משחיקה של המנוע עם הזמן, ונפוצות יותר בקרב הליכונים ישנים שהשתמשו בהם הרבה.
  • המנוע רועש: בעיקרון, הרעש היחידי שאתם צריכים לשמוע כשאתם משתמשים בהליכון הוא קול הצעדים שלכם, תנועת הרצועה והדבר שאתם רואים או שומעים ברקע בזמן האימון. אם אתם שומעים רעשים שמגיעים מכיוון המנוע, במיוחד אם מדובר ברעשים חזקים וחריקות, די בטוח שהמנוע שלכם דורש תיקון או החלפה.
  • המנוע לא נדלק: במקרים בהם ההליכון לא נדלק, או שהוא נדלק אבל פשוט לא מתחיל לרוץ, כמעט ואין ספק שקיימת תקלה במנוע ההליכון. אף על פי שלא כל המקרים בהם ההליכון לא נדלק מעידים על תקלה במנוע, זו עדיין הסיבה הנפוצה ביותר לבעיות מסוג זה.
  • המנוע "מאבד כוח" באמצע: אם אתם מרגישים שההליכון שלכם מתחיל "להתעייף" תוך כדי האימון ומוריד מהירות, תנסו לכבות את ההליכון ולהדליקו מחדש. אם התקלה ממשיכה, רוב הסיכויים שהיא נובעת מתקלה במנוע הדורשת תיקון או החלפה.
  • המנוע מתחמם יתר על המידה: כמו בכמעט כל מכשיר חשמלי (למעט תנורים וכדומה), התחממות הינה סימן של בעיה כלשהי. אם אתם מרגישים שהמנוע שלכם מתחמם יותר מהרגיל, או אפילו מעלה עשן, כבו אותו מיד ונתקו מהחשמל. כמובן שגם כאן התקלה דורשת תיקון והחלפה של המנוע, ואף עלולה לסכן את בריאותכם.

תיקון והחלפה של מנועים להליכונים

תיקון מנוע להליכון

במקרים בהם התקלה אינה דורשת החלפה מלאה של המנוע, נוכל להסתפק בתיקון החלקים הפגומים או בהחלפה של חלקים ספציפיים במנוע. ראשית, נרצה להבהיר שאם מדובר בתקלה במנוע, אל תנסו לתקן את הבעיה בעצמכם. תיקון מנועים של הליכונים הינה פעולה מסובכת הדורשת הסמכה מיוחדת, ואם תנסו לתקן את הבעיה בעצמכם את עלולים לפגוע במנוע ההליכון ואף יותר ולהזדקק לתיקון עמוק ויקר בהרבה.

כשיש חשש לתקלה הדורשת תיקון, נרצה להזמין טכנאי הליכונים מוסמך ומקצועי עם ניסיון רב בתיקון הליכונים ומכשירי כושר. כך, לא תסכנו את ההליכון שלכם עוד יותר ולא תבזבזו זמן יקר על ניסיונות מיותרים לתקן את המנוע בעצמכם.

בנוסף, הזמנה של טכנאי הליכונים תוכל לחסוך לכם לא מעט כסף, שכן תיקון של המנוע מן הסתם יהיה הרבה יותר זול מהחלפה של המנוע או קניית הליכון חדש. עם זאת, במידה ואתם נדרשים לרכוש חלקי חילוף למנוע שלכם, אנו ממליצים בחום לא להתפשר על איכות החלקים, שכן רכישה של חלקים זולים עשויה לגרום לעוד תקלות בהמשך ואף לסכן את בטיחותכם.

החלפת מנוע להליכון

במקרים בהם מודבר בתקלות חמורות יותר במנוע המוציאות אותו מכלל שימוש, נצטרך להחליף את המנוע בשלמותו. החלפה של המנוע בדרך כלל תהיה יקרה יותר מתיקון המנוע, אך עדיין תהיה זולה משמעותית מהחלפה של מכשיר ההליכון בשלמותו ורכישת מכשיר חדש.

גם כאן, נרצה להשאיר את העבודה לבעלי מקצוע מנוסים ולעולם לא ננסה להחליף מנוע להליכון, בעצמנו. בנוסף, נרצה לרכוש מנוע איכותי שיתאים להליכון שלנו ולהוראות היצרן. אל תשכחו, אם תקנו מנוע זול, אתם עלולים למצוא את עצמכם משלמים ביוקר.

מנוע להליכון YORK

יורק פיטנס היא אחת מחברות ייצור ההליכונים הגדולות והמפורסמות ביותר בעולם. אם יש לכם הליכון של חברת יורק עם מנוע מקולקל, או כל תקלה בהליכון YORK, אנו ממליצים להזמין טכנאי הליכונים המתמחה בתיקון והחלפת מנועים של הליכוני יורק.

התקלות הנפוצות ביותר בהליכונים של יורק כוללות:

  • תקלה E1: תקלה זו מתרחשת כאשר הרצועה אינה מסתובבת, ומעידה על בעיה במערכת של הכרטיס האלקטרוני בהליכון.
  • תקלה E2: תקלה זו מעידה על בעיות במערכת החשמל של ההליכון.
  • תקלה E3: תקלה זו מתרחשת כאשר ההליכון מפסיק לעבוד לאחר מספר שניות מרגע הפעלתו, ומעידה על בעיה בחיישן המהירות.
  • תקלה E7: תקלה זו מעידה על בעיה במנוע האחראי לשיפוע ההליכון ודורשת איפוס פשוט של ההליכון.

יש לציין כי בעוד שתקלות E1, E2, ו- E3 מצריכות הזמנת טכנאי, את תקלה E7 ניתן יהיה לתקן באופן עצמאי ברוב המקרים.

מנוע להליכון Vo2

ההליכונים של Vo2 הם הליכונים המותאמים לריצה במהירויות גבוהות, והינם מההליכונים המועדפים ביותר על אנשים שאוהבים לרוץ – ומהר. הליכונים אלו הינם רגישים יחסית ודורשים שמירה שוטפת כדי שיוכלו להאריך ימים. גם כאן, במקרה של תקלה בהליכון נרצה להזמין טכנאי הליכונים מנוסה שמתמחה בתיקון והחלפה של מנועים להליכונים מסוג זה. כמו כן, סוגי התקלות בהליכונים של Vo2 הינן מקבילות לאלו בהליכוני יורק.

תיקון והחלפה של מנועים להליכונים
סגירת תפריט
Made with
GS ❤
דילוג לתוכן