טרדמיל תיקון הליכונים

כאבי ברכיים אחרי ריצה – הסיבות ודרכי המניעה

כאבי ברכיים אחרי ריצה

כולנו יודעים שריצה יכולה להיות מאוד מועילה לבריאות, לתרום לשיפור הכושר הגופני וסיבולת הלב-ריאה, לשרוף קלוריות ולגרום לחיטוב הגוף. אלא שפעמים רבות רצים מתחילים וגם ותיקים מוצאים את עצמם צולעים בסופו של דבר אל מרפאת האורתופד עם תלונות על כאבי ברכיים אחרי ריצה, שפעמים רבות גורמים לנטישת הפעילות הגופנית הכה טובה לגוף ולנפש.

האם מדובר בהכרח המציאות או שיש מה לעשות לגבי זה? ואיך קשור לכך טכנאי הליכונים בצפון, בדרום ובמרכז של חברת טרדמיל? מייד תבינו.

כאבי ברכיים אחרי ריצה

כאבי ברכיים אחרי ריצה – ממה הם נובעים?

הברכיים שלנו הינן מפרקים מאוד חזקים, שבנויים להחזיק משקלים עצומים לאורך זמן רב. למעשה, בזמן ריצה מופעל על כל ברך לסירוגין משקל של עד פי 3 ממשקל הגוף, כך שבפועל עודף משקל מהווה סיבה מאוד שכיחה להופעת כאבי ברכיים אחרי ריצה. אבל רגע, הריצה הרי מיועדת להורדה במשקל, אז מה עושים? זו בהחלט שאלה במקום, אך חשוב מאוד לדעת כי לא רק עודף משקל גורם להופעת הכאבים הללו אלא גם סיבות נוספות, כגון ניוון של המפרק עם הזמן, טכניקה לא נכונה בזמן ריצה, שימוש בנעליים שאינן מתאימות למשתמש ומבנה אנטומי מועד לפורענות שקיים אצל חלק גדול מהאנשים.

כאבי ברכיים אחרי ריצה יכולים לנבוע ממקור גידי, סחוסי או על רקע פגיעה במעטפת מפרק הברך. בחלק גדול מהמקרים הכאבים מתפתחים אצל רצים חדשים שמתחילים לרוץ באופן בלתי מבוקר ובעיקר בריצה על משטחים קשיחים (כגון אספלט) ומשופעים.

כאבים בברך אחרי ריצה – לא הבעיה היחידה

כאבים בברך אחרי ריצה הם רק חלק מהתסמינים שאותם עלולים לחוות רצים בכל הרמות. הנה כמה סוגי כאבים ברגליים מאוד נפוצים אצל רצים בכל הרמות:

  • כאבים בכף הרגל אחרי ריצה– יכולים להופיע בזמן או אחרי הריצה ובאזורים שונים של כף הרגל. למשל, כאבים בכרית כף הרגל אחרי ריצה הם דבר מאוד נפוץ וגם כאבים בצידי הרגל או כאבים בקרסול לאחר ריצה הם דבר שבהחלט יכול לקרות.
  • כאבים במפרק הירך אחרי ריצה– כאבים אלו ממוקמים בחיבור שבין הירך לאגן. הם קצת פחות נפוצים מכאבים בכף הרגל אך עדיין יכולים להיות מורגשים.
  • כאבים בשוקיים אחרי ריצה – גם כאבים אלו נפוצים מאוד, בעיקר אחרי ספרינטים אך גם לאחר ריצות ארוכות והם מופיעים בדרך כלל בקדמת השוק.

כאבי ברכיים אחרי ריצה – כך תוכלו למנוע אותם

רוצים למנוע כמה שיותר את הסיכוי להופעת כאבי רגליים אחרי ריצה? מלבד שיפור הכושר שלכם, כדאי לכם מאוד לרכוש הליכון. מדוע? מאחר ובדרך זה הריצה מתבצעת על גבי רצועה שמתחתיה מערכת שלמה של בולמי זעזועים שמיועדים לבלום ולרכך את העומס המורגש על הרגליים בזמן הריצה. אם כן, הדבר הראשון שהליכון מונע הוא את אותו עומס של עד פי 3 ממשקל הגוף, כפי שחשות הברכיים בריצה על משטחים קשים כגון כבישים ומדרכות.

בנוסף, מאחר וההליכון מדמה ריצה בתנאים מיטביים, השיפוע ניתן לקביעה מראש, אין ירידות ועליות חדות מדי, המהירות נשארת קבועה ואין מהמורות ובורות שאותם לא חסר למצוא בחוץ. בשל הסיבות הללו, מי שמקפיד לרוץ על גבי הליכון יסבול פחות מהופעת כאבי ברכיים אחרי ריצה או כאבי רגליים באופן כללי. מעבר לשמירה על המפרקים והרגליים, ריצה על הליכון מתאפשרת בנוחות הביתית ללא רוח, קור או חום קיצוניים.

שימרו על הברכיים שלכם ואל תנסו לחסוך

אז נכון שלפעמים צריך להזמין טכנאי תיקון הליכונים לטפל בתקלות שונות וגם הליכונים ממותגים מובילים יכולים להתקלקל כמו במקרה של תיקון הליכון vo2, אך זהו הרע במיעוטו. ההוצאה הכספית בהחלט שווה את זה ותשמור על הברכיים שלכם בריאות וחזקות. כמובן  שאם בכל זאת מופיעים אצלכם כאבי ברכיים אחרי ריצה, עליכם לפנות לאורתופד וגם לבנות לעצמם תוכנית אימוני ריצה שמתאימה לכם, בעזרת מאמן אישי שמתמחה בכך.

מחפשים טכנאי הליכונים מקצועי שיוכל לעזור לכם לתחזק את ההליכון שלכם כך שיפעל כהלכה שנים ארוכות ובאמת ימנע מכם כאבי ברכיים אחרי ריצה? כזה שיוכל לבצע החלפת רצועה להליכון בעת הצורך ואפילו מנוע או משטח? שימרו את המספר של טרדמיל ותקבלו שירותי תיקונים מקצועיים ומהירים אצלכם בבית בכל רחבי הארץ.

Picture of טרדמיל - תיקון הליכונים
טרדמיל - תיקון הליכונים

יוני טכנאי הליכונים בעל ניסיון וותק של מעל 20 שנים , מבצע תיקון הליכונים בכל הארץ. מומחה לתיקון הליכונים, הגעת טכנאי לבית הלקוח חלקי חילוף לכל סוגי מכשירי כושר.
שרות עם אחריות מלאה | טכנאי הליכונים מומלץ | תיקון הליכונים במרכז ובכל הארץ | החלפת רצועות בהליכונים | מאות ביקורות חיוביות של לקוחות מרוצים

עיקרי הנושאים בכתבה
עוד בנושא: