טרדמיל תיקון הליכונים

כמה קלוריות שורפים בריצה? – המידע שיעשה לכם סדר

ריצה הינה אחת מהפעילויות האירוביות ששורפות את כמות הקלוריות הגדולה ביותר. באותה הנשימה, מדובר בפעילות קשה מאוד לביצוע, שצריך להתרגל אליה בהדרגה על מנת באמת להצליח להפיק ממנה את המירב. מאחר ומדובר בפעילות מאוד מאומצת ובהתחשב בעובדה שרבים מהאנשים גם אינם יודעים באופן מדויק כמה קלוריות שורפים בריצה, רבים מהרצים צורכים בסוף האימון הרבה יותר קלוריות ממה ששרפו ועל כן בכל זאת עולים במשקל. אז עושים? קוראים את המידע הבא ומתחילים להיות יותר חכמים במהלך ואחרי הריצה.

על הריצה ויתרונותיה

לפני שניגע בעניין הקלוריות, כדאי להזכיר עוד כמה דברים חשובים לגבי ריצה:

  • הריצה מחזקת את שרירי הרגליים, הבטן והגב והיא מאוד טובה גם לחיזוק תחתית האגן מבחינת יציבה. מעבר לזאת, מאחר ובריצה מגיעים לדופק המטרה מהר מאוד ויש צורך לשמור עליו לאורך זמן, מדובר בפעילות גופנית שגם מאוד תורמת לסיבולת הלב-ריאה. כמובן שריצה גם שורפת קלוריות ומיד תבינו עד כמה.
  • מדובר בפעילות ספורטיבית זמינה במיוחד, אותה ניתן לבצע בחוץ, בחדר הכושר או אפילו בנוחות הביתית על גבי הליכון/מסלול ריצה שרוכשים. האפשרות האחרונה מאוד מומלצת וכל עוד תדאגו שיהיה לכם מספר טלפון של טכנאי הליכונים למקרה של תקלה, תוכלו לחזור להתאמן במהירות.

איך ניתן לדעת כמה קלוריות שורפים בריצה?

אין תשובה אחת לשאלה כמה קלוריות שורפים בריצה, מאחר ואצל כל בן אדם הדבר שונה ונקבע בהתאם למשקל הגוף שלו, מרחק הריצה ותנאים נוספים (נרחיב על כך בהמשך). למשל, אם אתם רוצים לדעת כמה קלוריות שורפים בריצה של 3 קילומטר, אתם צריכים להכפיל את משקל הגוף שלכם (למשל 70) במספר הקילומטרים (3) וכך יוצא שאתם שורפים 210 קלוריות.

באותו האופן ניתן גם לדעת כמה קלוריות שורפים בריצה של חצי שעה – אם אתם רצים בקצב של 6 דקות לקילומטר, הרי שבחצי שעה תרוצו 5 ק"מ ותשרפו כ-350 קלוריות בחצי שעה (70 ק"ג כפול 5). איך אפשר לדעת כמה רצים? אם אתם רצים בחוץ, תמיד תוכלו לבדוק באפליקציית הריצה שלכם כמה מרחק עברתם. אם אתם רצים בבית על הליכון מתקדם, תוכלו לראות את המידע הזה על גבי המסך הדיגיטלי שלו.

הדגמים המתקדמים ביותר כוללים גם מערכת הפעלה אנדרואיד עם אפליקציה מובנית של ריצה, שבה ניתן לראות את מרחק הריצה וגם את כמות הקלוריות המשוערת ששרפתם. אם המסך של ההליכון שלכם מקולקל או לא מראה את הנתונים, תוכלו להזמין שירות עבור תיקון הליכון יורק או של כל דגם אחר עד הבית.

כמה קלוריות שורפים בריצה – החישוב משתנה מאדם לאדם

הנוסחה הזאת של משקל כפול מרחק לקוחה מעולם הפיזיקה ובתנאים אידיאליים. אלא שכפי  שכבר ציינו, בכל מה שקשור לריצה אין מדובר בפיזיקה פשוטה, מאחר והתנאים עשויים להשתנות בצורה משמעותית בין רצים שונים ותנאי הריצה שלהם. למשל, קיים הבדל בין נשים לגברים מבחינת שריפת הקלוריות, כך שנשים שורפות מעט פחות (15%) מגברים באותו משקל ובאותו מרחק ריצה.

בנוסף, יש הבדל בין כמה קלוריות שורפים בריצה איטית לבין ריצה מהירה (ריצה מהירה שורפת יותר) וכמו כן, גם תנאי השטח משפיעים, כגון שיפועים ורוח נגדית. אפליקציות הריצה מנסות בשיטות כאלו ואחרות, לעיתים תוך היעזרות בבינה מלאכותית, לנבא כמה קלוריות שורף המתאמן הספציפי ולכן אנחנו מאוד ממליצים על עבודה עם אפליקציות כמה שיותר חכמות, שלוקחות בחשבון כמה שיותר גורמים לשקלול התוצאה הסופית.

החשיבות של הליכון תקין על מנת לדעת כמה קלוריות שורפים

אם אתם אכן בוחרים להשתמש בהליכון חכם ומתקדם שמסתנכרן עם אפליקציות מהסוג הזה, נמליץ לכם להזמין מעת לעת טכנאי על מנת שיבדוק את המסך שלו ויכייל אותו במידת הצורך, על מנת שהקריאות שנרשמות באפליקציה אכן ישקפו את המהירות והמרחק שאתם מבצעים בפועל. תקלה E1 בהליכון, למשל, היא תקלה ידועה בחיישן המהירות של ההליכון, מה שיכול להשפיע בצורה משמעותית על כל קצב ההתקדמות שלכם בפועל ולגרום לכם לא באמת לדעת כמה קלוריות אתם שורפים בריצה שלכם.

טרדמיל - תיקון הליכונים
טרדמיל - תיקון הליכונים

יוני טכנאי הליכונים בעל ניסיון וותק של מעל 20 שנים , מבצע תיקון הליכונים בכל הארץ. מומחה לתיקון הליכונים, הגעת טכנאי לבית הלקוח חלקי חילוף לכל סוגי מכשירי כושר.
שרות עם אחריות מלאה | טכנאי הליכונים מומלץ | תיקון הליכונים במרכז ובכל הארץ | החלפת רצועות בהליכונים | מאות ביקורות חיוביות של לקוחות מרוצים

עיקרי הנושאים בכתבה

עוד בנושא: