טרדמיל תיקון הליכונים

ריצה על הליכון או בחוץ – מה עדיף?

ריצה על הליכון או בחוץ – מה עדיף?

כולנו יודעים שריצה היא אחת מפעילויות הספורט הפופולאריות ביותר, כזאת שמספקת שריפת קלוריות מרבית ותוצאות מהירות להורדה במשקל, חיזוק של השרירים ושמירה על הבריאות באופן כללי. יחד עם זאת, נשאלת השאלה מה עדיף, ריצה על הליכון או בחוץ? אומנם אנחנו רואים כל העת אינספור אנשים שרצים בחוץ, אך עדיין ישנם כאלה שטוענים כי ריצה על גבי הליכון מומלצת יותר וממש לא מוכנים להחליף את זה עם ריצה בחוץ. ישנן לכך מספר סיבות טובות ומוצדקות ומייד נציג בפניכם את כולן.

ריצה על הליכון טובה לבריאות המפרקים

כשמתחבטים לגבי השאלה האם כדאי לבצע ריצה על הליכון או בחוץ, צריך לקחת בחשבון כי

בזמן ריצה המשקל שמופעל על המפרקים הינו עד פי 3 (!!!) ממשקל הגוף בפועל, כך שמדובר בעומס מאוד משמעותי על הגוף. האיברים שנושאים בנטל רב זה הם בעיקר הקרסוליים, הברכיים והמפרקים באגן, אך כך גם עצמות המסרק בכף הרגל, העקב ועוד. ריצה על הליכון מפחיתה באופן משמעותי מהעומס הזה שכן המשטח עצמו מכיל בולמי זעזועים רבים, לעומת המדרכה, האספלט או אפילו החול שבשפת הים.

בפועל מי שמקפיד לרוץ על הליכון שומר הרבה יותר על הביומכניקה של גופו ונמנע מפציעות מיותרות, בין היתר גם בשל העובדה שהריצה מתקיימת ללא בורות, מהמורות או אבנים כלשהן, הכל חלק, נינוח ורציף. תאמינו לנו, עדיף להזמין טכנאי הליכונים בצפון, בדרום או במרכז הארץ מפעם לפעם בשביל להחליף איזה חלק מהליכון שלכם, מאשר להזמין תור לניתוח החלפת מפרק הברך.

ויסות החום הוא מוצלח יותר כשרצים על הליכון

אם כבר נהגתם לבצע ריצות בחוץ, בוודאי גם אתם מכירים את התחושות הגופניות הקשות שנלוות לכך – חום כבד ושמש קופחת בקיץ, קור אימים ורוחות עזות בחורף. הגוף, שאינו אוהב שינויים קיצוניים מגיב בצורה, איך נגיד, לא טובה במצבים כאלו ומי שרץ בחוץ מוצא את עצמו חולה הרבה יותר מהרגיל, עם נטייה להידבקות במחלות ויראליות, פצעי חום וקור ועוד. ריצה על הליכון הרבה יותר אלגנטית ונוחה במובן זה. אפשר לרוץ מול מאוורר או בסביבת מזגן בטמפרטורה שנעימה לכם, בלי להזיע יותר מדי, בלי להתקרר ולחלות.

ריצה על הליכון

ריצה על גבי הליכון שורפת גם יותר קלוריות

זאת עובדה – כאשר רצים על הליכון, רצים מהר יותר, ניתן לשלוט על השיפועים בהתאמה אישית, לבנות תוכניות אימון ולא להתעמת מול רוחות שמאטות אתכם בחוץ. אז בזמן שאחרים רצים בחוץ ודי סובלים, אתם תרוצו בנוחות הביתית שלכם, מתי וכמה שרק תרצו ובכל מזג אוויר ובה בעת גם תשרפו יותר קלוריות.

ריצה על הליכון או בחוץ? – אין סיבה להתלבט בכלל!

סיבה מרכזית שגורמת לרבים להתלבט בין ריצה על הליכון או בחוץ, היא כל נושא הרכישה של הליכון וגם התחזוקה שלו בהמשך, שכן תיקון מסלול ריצה טומן בחובו הוצאה כספית כמובן.

אז נכון, כל ההליכונים דורשים מספר פעולות תחזוקה ולעיתים הזמנת טכנאי לתיקון תקלות שונות ובעיקר תקלה e1 בהליכון שנחשבת לנפוצה מאוד. יחד עם זאת, חשוב כי תדעו שכל עוד תרכשו הליכון ממותג מוביל, התקלות הינן נדירות ביותר.

תיקון הליכון יורק, למשל, נדרש אחת למספר שנים רב, כל עוד תשתמשו בו נכון. דבר שני, כאשר מתקשרים עם טכנאי אמין ומומלץ לצרכי תיקון הליכון מחיר התיקון הוא לא מה שישבור לכם תוכניות חיסכון, במיוחד אם מדובר בטכנאי מטעם חברת טרדמיל עם מעבדה ניידת שמבצע את כל העבודות בו במקום עם חלפים איכותיים, מה שמבטיח לכם הוצאה שבאמת תהיה שווה את הכסף שלכם.

חברת תיקון הליכונים מובילה כמו טרדמיל גם לא תיתן לכם לחכות יותר מדי זמן, כך שאין שום סיבה כי תצטרכו להתלבט בכלל לגבי ריצה על הליכון בבית או בחדר הכושר או לגבי ריצה בחוץ בשום שלב שהוא ותמיד תוכלו להמשיך את שגרת האימונים שלכם ללא עיכובים מיותרים.

Picture of טרדמיל - תיקון הליכונים
טרדמיל - תיקון הליכונים

יוני טכנאי הליכונים בעל ניסיון וותק של מעל 20 שנים , מבצע תיקון הליכונים בכל הארץ. מומחה לתיקון הליכונים, הגעת טכנאי לבית הלקוח חלקי חילוף לכל סוגי מכשירי כושר.
שרות עם אחריות מלאה | טכנאי הליכונים מומלץ | תיקון הליכונים במרכז ובכל הארץ | החלפת רצועות בהליכונים | מאות ביקורות חיוביות של לקוחות מרוצים

עיקרי הנושאים בכתבה
עוד בנושא: