טרדמיל תיקון הליכונים

אישור תקינות לחדר כושר – החשיבות וכיצד להשיג אותו

אישור תקינות לחדר כושר

חדר כושר הינו מקום בו מתאמנים משתמשים במתקני ספורט כאלו ואחרים על מנת לבצע מאמץ גופני. אם אחד או יותר מהמתקנים האלו יתגלו כלא תקינים, הדבר עלול להסתיים בתוצאות הרות גורל על המכון והמתאמנים. לשם כך ועל פי החוק, המתקנים בחדר הכושר מחויבים בבדיקה תקופתית על ידי טכנאי מוסמך שבסיומה הוא ינפיק אישור תקינות לחדר כושר. בשורות הבאות נרחיב מעט יותר על נושא זה וחשיבותו לחדר הכושר שלכם.

אישור תקינות לחדר כושר

אישור תקינות לחדר כושר – למה זה כל כך חשוב?

ציוד הספורט והאימון שנמצא בחדר כושר עובר שימוש רב מדי יום ובהתאם לכך הבלאי הינו מואץ בהשוואה למתקני ספורט ביתיים. גם אם השקעתם ממיטב כספכם ברכישת הציוד המתקדם ביותר, תקלות וליקויים עדיין יתפתחו באופן בלתי נמנע, לעיתים אף עקב שימוש שאינו נכון על ידי המתאמנים. אישור תקינות לחדר כושר מהווה למעשה מסמך שמעיד על כך שכלל המכשירים בחדר הכושר שלכם ובמיוחד אלו הממונעים שכוללים בעיקר הליכוני ריצה, נבדקו ונמצאו תקינים. למה זה חשוב? בשל מספר סיבות:

  • לעמוד בדרישות החוק – תקנות רישוי עסקים קובעות כי יש לבצע בדיקה תקופתית של תקינות המתקנים בחדר הכושר, לרבות הליכוני ריצה, אופניים, סטפרים וכו'.
  • לשמור על בריאות המתאמניםתיקון מסלול ריצה שמתחיל לזייף או תיקון של מתקן הרמת משקולות למשל, הם דבר חשוב ביותר, אחרת הדבר יכול להסתיים בפציעות חמורות ביותר.
  • לעמוד בדרישות חברות הביטוח – חדר הכושר שלכם מכוסה בביטוח כנגד תביעות צד ג', אך כדי שהפוליסה תהיה בתוקף, כל חברת ביטוח דורשת הוכחות לביצוע בדיקות תקופתיות על מנת להבטיח שבעל המכון עשה כל שביכולתו לתקינות המכשירים ושמירה על בטיחות המתאמנים.
  • לעלות על תקלות בזמן – בתור בעלי מכון כושר אתם מעוניינים שהמכשירים שלכם יהיו תמיד זמינים לעבודה וללא תקלות שמשביתות אותם (מה שיגרום לנטישת מתאמנים). אז הרבה לפני שמופיעה תקלה e1 בהליכון או נקרעת הרצועה של אופני הכושר במכון, בדיקה תקופתית תעלה על כך מבעוד מועד ותמנע את השבתת המכשיר.

בשורה התחתונה, אישור תקינות לחדר כושר מאפשר לכם להפעיל את מכון הכושר שלכם בראש שקט.

כל כמה זמן צריך להזמין טכנאי?

הזמנת טכנאי לשם קבלת אישור תקינות לחדר כושר צריכה להתבצע בתזמון הבא:

  • לפי חוק רישוי עסקים – אחת לחצי שנה.
  • לשם עמידה בתנאי חברות הביטוח – כל חברה ודרישותיה, בדרך כלל כל 4 חודשים.
  • בהתאם להוראות היצרן של מכשיר הכושר הספציפי – ישנן פעולות תחזוקה שניתן לבצע באופן עצמי ואחרות מחייבות הזמנת טכנאי. למשל, תיקון הליכון יורק ומכשירי ריצה אחרים חייב להתבצע על ידי טכנאי מוסמך.

אצלנו בטרדמיל מציעים לכם שירות של טכנאי הליכונים בצפון, במרכז ובדרום הארץ, כך שתוכלו להזמין אותנו לכל מקום בו ממוקם חדר הכושר שלכם ולקבל אישור תקינות לחדר כושר בצורה מהירה. הדבר אינו מפריע למתאמנים ורוב התקלות מטופלות בו במקום, ללא צורך בהשבתת המכשירים.

אישור תקינות לחדר כושר – המסמך עצמו

לאחר שהטכנאי בודק את כל המכשירים ומבצע את כל התיקונים הנדרשים, הוא מפיק את המסמך הנדרש. בכל מסמך אישור תקינות לחדר כושר אמורות להיות מפורטות כל הבדיקות והתיקונים שהתבצעו והמלצות להמשך. חשוב לציין כי אם במהלך הבדיקה בוצע תיקון הליכון מחיר התיקון לא יהיה מפורט במסמך האישור וכך גם לא עלויות הטיפול והתיקון של מכשירים אחרים, אך מומלץ לשמור את כל הקבלות לכל מקרה.

Picture of טרדמיל - תיקון הליכונים
טרדמיל - תיקון הליכונים

יוני טכנאי הליכונים בעל ניסיון וותק של מעל 20 שנים , מבצע תיקון הליכונים בכל הארץ. מומחה לתיקון הליכונים, הגעת טכנאי לבית הלקוח חלקי חילוף לכל סוגי מכשירי כושר.
שרות עם אחריות מלאה | טכנאי הליכונים מומלץ | תיקון הליכונים במרכז ובכל הארץ | החלפת רצועות בהליכונים | מאות ביקורות חיוביות של לקוחות מרוצים

עיקרי הנושאים בכתבה
עוד בנושא: