טרדמיל תיקון הליכונים

הליכה או ריצה – מה עדיף?

הליכה או ריצה

אחת הדרכים לשמור על הכושר הגופני ולהשיל עודפי משקל מיותרים היא באמצעות הליכה או ריצה. בעוד יש את אלו שלא יכולים בלי הריצה, אחרים יגידו שאין ממש הבדל בין הליכה או ריצה ובדיוק לשם כך אנחנו כאן – להשוות בין הפעילויות ולענות על השאלה מה שורף יותר קלוריות ריצה או הליכה וגם להמליץ לכם על אחת הדרכים הטובות ביותר לרוץ או ללכת – רכישת הליכון לבית ולחילופין שימוש בו במכון הכושר.

הליכה

אלו שהינם אוהדים מושבעים של ריצה יגידו שבכל הקשור לשריפת קלוריות אין בכלל שאלה מה עדיף – הליכה או ריצה, שכן הם סבורים שריצה שורפת הרבה יותר קלוריות בצורה משמעותית. האם זה באמת נכון? ובכן, ריצה אכן שורפת יותר קלוריות, אך לא בצורה משמעותית כמו שחושבים. אם בזמן הליכה בקצב מתון הגוף שלנו שורף בממוצע קלוריה אחת לכל משקל גוף בשעה אחת, כך שאם תלכו שעה ואתם שוקלים 75 קילוגרם, תשרפו בערך כ- 75 קלוריות, פעילות ריצה תשרוף כ-20% יותר מערך זה בסך הכל.

כך שאם אתם לא מחובבי הריצה עדיין תוכלו ליהנות משריפת קלוריות משמעותית כל עוד תתמידו בפעילות ההליכה שלכם. יתרונות נוספים של הליכה כוללים פחות הזעה והימנעות מהתייבשות, פחות סטרס, פחות עומס על הלב, אפשרות ללכת גם בשעות ערב מאוחרות לפני השינה (הליכה אינה מעירה כמו ריצה) וישנם גם פחות סיכונים לפציעות במערכת השריר-שלד.

ריצה

לעומת הליכה, ריצה שורפת יותר קלוריות (כאמור, לא הרבה יותר) וזהו בכל זאת יתרון. עוד הבדל בין הליכה או ריצה הוא בכך שריצה מחזקת שרירים מסוימים כגון השוקיים, הירך האחורית, הכתפיים והבטן ובנוסף היא גם תורמת יותר לשיפור מצב הרוח עקב שחרור כמות גדולה יותר של אנדורפינים בגמר פעילות מאומצת. יחד עם זאת, מי שרץ בשעות הערב המאוחרות עשוי לסבול לעיתים רבות מקשיי הירדמות וזאת עקב רמות האדרנלין הגבוהות שיורדות באיטיות ומקשות על השינה, כך שיש לקחת זאת בחשבון.

אז מה עדיף הליכה או ריצה?

כעת כשאתם מכירים את כל היתרונות של ריצה והליכה, אתם בוודאי כבר רוצים לדעת מה עדיף הליכה או ריצה? אז מבחינה קלורית אין ממש הבדל משמעותי בין הליכה מהירה או ריצה, אלא אם אתם רצים כל יום 42 ק"מ, מה שסביר שלא יקרה. דבר שני, אם אתם נהנים לרוץ ורופא מאשר זאת, פשוט לכו (ורוצו) על זה! אם אתם ממש לא אוהבים לרוץ, הרי שהדבר יורגש אצלכם כסבל רב ולכן עבורכם מתאימה ההליכה. ואם אתם ממש רוצים ליהנות מכל העולמות, פשוט תכננו עם מדריך אימון אינטרוולים (הליכה וריצה לסירוגין), שזהו הפתרון הטוב ביותר למי שרוצה גם וגם.

הליכה או ריצה

הליכה או ריצה – בחוץ או בפנים?

מלבד ההתלבטות איזו פעילות לבצע – הליכה או ריצה, רבים גם מתלבטים לגבי היכן הכי טוב לבצע את הפעילות – בחוץ, בתוך הבית ומכון הכושר, באמצעות הליכון. חשוב לדעת כי קיים הבדל משמעותי בין ריצה על הליכון או בחוץ, כמו גם בין הליכה על הליכון או בחוץ. ולמה הכוונה? כאשר מבצעים פעילות ספורטיבית בחוץ יש סיכון רב יותר לפציעות, הרוח אינה טובה למי שמזיע ומקשה על האימון, המפרקים סובלים בשל היעדר בלימת זעזועים מספקת וניתן להיקלע למצבים מסוכנים במפגש עם מכוניות ובעלי חיים שונים.

כאשר מבצעים ריצה או הליכה על גבי הליכון בבית ובחדר כושר, ישנה שליטה מלאה על האקלים, בלימת הזעזועים של המכשיר מגינה מפציעות, אין רוח, אפשר להעביר את הזמן מול טלוויזיה ואפשר גם לרוץ או ללכת הרבה יותר מהר תוך שליטה במהירויות באופן מדויק. כמובן שחשוב מאוד לרוץ על מכשיר שמתאים לכם והוא איכותי מספיק על מנת לספק עבורכם שעות של הנאה מרובה. זאת ועוד, במידה ויש בעיה בהליכון וצריך לבצע תיקון כמו החלפת רצועה להליכון, יש למי להתקשר! אנחנו ממליצים לכם להתקשר עם חברת הליכונים מקצועית, כזאת שתוכל לייעץ לכם לגבי ההליכון המתאים ביותר לצרכים ולתקציב שלכם וגם לשלוח לכם טכנאי בעת הצורך.

הליכה או ריצה – נעזור לכם לשמור על כושר

לא משנה איזו פעילות מועדפת עליכם – הליכה או ריצה, אתם צריכים לשמור על המכשיר שלכם באמצעות תחזוקה שוטפת וגם שיהיה לכם למי לפנות במקרה של תקלה. חברת טרדמיל היא הכתובת עבורכם. בין אם תצטרכו טכנאי הליכונים חיפה, תל אביב ובאר שבע, אנחנו נוכל לפתור לכם את התקלה בהליכון שלכם ולהחזיר אתכם לשגרת אימונים רציפה כמה שיותר מהר. בין אם מדובר על תקלה E1 בהליכון ובין אם על E2 תקלה E6, בין אם על צורך שלכם בשירות תיקון הליכון יורק ולחילופין של כל מותג הליכונים אחר – צלצלו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.

Picture of טרדמיל - תיקון הליכונים
טרדמיל - תיקון הליכונים

יוני טכנאי הליכונים בעל ניסיון וותק של מעל 20 שנים , מבצע תיקון הליכונים בכל הארץ. מומחה לתיקון הליכונים, הגעת טכנאי לבית הלקוח חלקי חילוף לכל סוגי מכשירי כושר.
שרות עם אחריות מלאה | טכנאי הליכונים מומלץ | תיקון הליכונים במרכז ובכל הארץ | החלפת רצועות בהליכונים | מאות ביקורות חיוביות של לקוחות מרוצים

עיקרי הנושאים בכתבה
עוד בנושא: