טרדמיל תיקון הליכונים

דגשים של ריצה נכונה

ריצה יכולה לעשו המון טוב לבריאות שלכם – לשפר את סיבולת הלב ריאה, לחזק את השרירים, לעזור לכם להגיע למשקל תקין ולשמור עליו, כשבסוף כל ריצה מגיעה גם תחושת רגיעה כל כך ממכרת. כמובן שעל מנת באמת להשיג את כל היתרונות הללו ולהצליח להמשיך ולרוץ שנים ארוכות, חשוב מאוד לדעת כיצד לרוץ נכון. בשורות הקרובות נציג בפניכם מספר דגשים של ריצה נכונה, כך שתוכלו לנצל את הפעילות הזאת כמו שצריך.

היכן הכי כדאי לכם לרוץ?

לפני שנפרט לגבי איך רצים נכון באמצעות סקירה של מספר דגשי ריצה נכונה, נתחיל דווקא באיפה הכי כדאי לכם לרוץ מבחינת הסביבה ותנאי השטח. אם אתם רצים, השתדלו לעשות זאת במקום שמיועד לכך, בפארקים או בשכונות מאוד שקטות ללא זיהום אוויר של מכוניות או עשן סיגריות. עוד אפשרות מומלצת היא לרכוש הליכון ביתי. כך תוכלו לרוץ מתי וכמה שאתם רוצים ובה בעת גם לשמור על הגב והמפרקים שלכם בזכות בולמי הזעזועים המותקנים בו. נכון שלעיתים ההליכון יהיה זקוק לתחזוקה או תיקונים,  אך טכנאי הליכונים מקצועי יוכל להגיע אליכם תוך זמן קצר ולבצע את כל הפעולות הנדרשות במהירות רבה ובעלויות שממש משתלמות.

ריצה נכונה עם ראש מורם

רבים מאיתנו, מבלי לשים לב, רצים עם ראש מכופף, בעיקר כאשר הריצה נעשית קשה ואנחנו מתעייפים. התנוחה הזו ממש לא מטיבה עם הגוף, הצוואר סובל מעומס וכך גם עמוד השדרה הצווארי וכמו כן, הראש המוטה מטה מצמצם את היכולת לנשום מלוא הריאות ואנחנו מתעייפים מהר יותר. לכן, כאשר אתם רצים, עשו זאת עם ראש מורם. ואם אתם רצים בחוץ וכל הזמן הראש מוטה למטה רק משום שאתם מפחדים ממכשולים בדרך, זהו באמת הזמן שלכם לרכוש הליכון ולהפסיק עם ההרגל הזה. ריצה נכונה היא כזאת שאתם לא אמורים לסבול בה או לחוש חוסר נוחות וזוהי הדרך הטובה ביותר להבטיח זאת.

לא לזרוק רגליים קדימה

אולי ראיתם באיזשהו סרט או קראתם באיזו כתבה, ששליחת הרגליים כמה שיותר קדימה במהלך הריצה משפרת את המהירות והופכת אותה ליותר קלה. אולי זה נכון, אך בפועל ריצה שכזאת גורמת לעומס מאוד גבוה על הקרסוליים והעקב, כך שריצות ארוכות בצורה שכזו עשויות לסכן את האיברים הללו שמאוד רגישים ופציעות בהם מחלימות מאוד לאט, אם בכלל. ריצה נכונה היא ריצה בצעדים קטנים יותר, כאשר יש לבצע דריכות על כל פני השטח של הנעל – אל תנחתו על העקב ובטח שלא על כריות הרגליים.

גם בהקשר הזה כדאי לכם לרכוש הליכון, כזה עם רצועה מספיק רחבה ובולם זעזועים איכותי. רק זכרו לשמור מראש מספר של טכנאי שמציע שירותי תיקון הליכון 02V, יורק או כל דגם אחר של הליכון שיש לכם, כדי ששגרת הריצה שלכם לא תיפגע.

לנשום נכון

ריצה היא פעולה קשה גם כאשר מדובר על ריצה נכונה על פי כל הדגשים שציינו. חסר חמצן, השרירים כואבים ובכל ריצה אנחנו מותחים את היכולות שלנו מחדש. אבל זו ממש לא סיבה להתחיל לנשום נשימות כלב (נשימות מהירות). ככל שנושמים מהר יותר, חילוף החמצן בריאות הופך להיות פחות יעיל והמצב רק מוחמר. בכל אחד משלבי הריצה יש לנשום יחסית לאט, כאשר יש להכניס כמה שיותר אוויר אל חלל הריאות על ידי שאיפה מהפה וכמו כן, נשיפה מהפה, כדי לסלק כמה שיותר פחמן דו חמצני.

ריצה נכונה צריכה לכלול תנועת ידיים נכונה

לעיתים ניתן לראות רצים שמזיזים את ידיהם בצורה מאוד אגרסיבית, בטענה שהדבר עוזר להם להתקדם קדימה במרחב. הידיים בהחלט מסייעות להתקדם, אך ריצה נכונה צריכה לכלול זווית נכונה של הידיים. התנועה הנכונה היא זווית מרפק של 90 ושהאגרוף בזמן הרמת היד לא יעבור את גובה הסנטר. כאשר משתמשים בתנועות יותר רחבות מכך, מפעילים לחץ רב מדי על הכתפיים. אם יש לכם הליכון, ממש לא אמורה להיות לכם בעיה להניח את הידיים על הידית, רק הקפידו לשמור על מנח גוף ישר.

שתהיה לכם ריצה נעימה ובטוחה!

Picture of טרדמיל - תיקון הליכונים
טרדמיל - תיקון הליכונים

יוני טכנאי הליכונים בעל ניסיון וותק של מעל 20 שנים , מבצע תיקון הליכונים בכל הארץ. מומחה לתיקון הליכונים, הגעת טכנאי לבית הלקוח חלקי חילוף לכל סוגי מכשירי כושר.
שרות עם אחריות מלאה | טכנאי הליכונים מומלץ | תיקון הליכונים במרכז ובכל הארץ | החלפת רצועות בהליכונים | מאות ביקורות חיוביות של לקוחות מרוצים

עיקרי הנושאים בכתבה
עוד בנושא: